Nasza oferta

Rozszerzona pierwsza pomoc

Rozbudowane szkolenie z pierwszej pomocy!

Floating Item

Rozszerrzona pierwsza pomoc - szkolenie dla firmy i osób indywidualnych

Rozszerzona pierwsza pomoc to zaawansowane szkolenie, które jest idealne dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Kurs ten jest skierowany do osób, które mają już podstawowe przeszkolenie, ale chcą zdobyć bardziej szczegółową wiedzę na temat postępowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Rozszerzona pierwsza pomoc – Zakres szkolenia

Rozszerzona pierwsza pomoc jest to rozbudowany kurs mający na celu zapoznanie uczestników z najczęstszymi stanami zagrożenia dla życia i zdrowia. Czas trwania szkolenia to dwa dni, minimalny czas to 12 godzin, rekomendujemy szkolenie trwające 16 godzin. Czas trwania zajęć wpływa na ostateczny program szkolenia.

  1. Podstawy pierwszej pomocy
    • Uczestnicy kursu zdobywają podstawową wiedzę na temat definicji pierwszej pomocy oraz zakresu jej działania. Instruktorzy przedstawiają również przepisy prawne związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Kluczowym elementem szkolenia jest nauka zapewnienia bezpieczeństwa zarówno sobie, jak i poszkodowanemu. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa, instruktorzy uczą uczestników, jak prawidłowo ewakuować poszkodowanych oraz jak ich ułożyć w zależności od ich stanu zdrowia.
  2. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO)
    • Uczestnicy szkolenia uczą się przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która jest fundamentalną techniką ratującą życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Kurs obejmuje zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne ćwiczenia na fantomach, co pozwala uczestnikom na zdobycie pewności siebie w wykonywaniu RKO.
  3. Użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED)
    • Kursanci zapoznają się z zasadami działania i obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego, urządzenia, które może przywrócić prawidłową czynność serca. Nauka obejmuje również praktyczny trening użycia AED oraz symulacje zastosowania urządzenia w rzeczywistych sytuacjach awaryjnych.
  4. Pomoc w przypadkach zadławienia
    • Szkolenie obejmuje techniki udzielania pomocy osobom, które doznały zadławienia. Uczestnicy poznają różne metody, takie jak uderzenia międzyłopatkowe oraz ucisk nadbrzusza, ucząc się, jak szybko i skutecznie reagować w takich sytuacjach. W trakcie szkoleń wykorzystujemy specjalne kamizelki, które umożliwiają praktyczny trening technik ratunkowych.
  5. Stany nagłego zagrożenia zdrowotnego
    • Kursanci zapoznają się z najczęściej występującymi stanami nagłego zagrożenia zdrowotnego, takimi jak omdlenia, zawał serca, udar mózgu, napady drgawkowe, ciężkie reakcje alergiczne, zaburzenia glikemii (hipo- i hiperglikemia), hipotermia i udar cieplny. Szkolenie obejmuje identyfikację typowych objawów, postępowanie krok po kroku oraz ewentualne zastosowanie środków farmakologicznych, takich jak kwas acetylosalicylowy, adrenalina we wstrzykiwaczu, wlewki doodbytnicze z diazepamem i glukagon.
  6. Pierwsza pomoc przy krwotokach i obrażeniach ciała
    • Uczestnicy uczą się, jak tamować krwotoki, stosując techniki uciskania ran, zakładania opatrunków i stosowania opasek uciskowych. Szkolenie obejmuje również identyfikację rodzajów krwotoków i odpowiednie metody ich kontrolowania. Kurs obejmuje podstawowe zasady postępowania przy oparzeniach, urazach kostnostawowych, skaleczeniach, zranieniach, krwawieniach z nosa oraz obrażeniach oczu. Uczestnicy uczą się oceniać stan poszkodowanego, minimalizować ryzyko dodatkowych urazów podczas udzielania pomocy oraz poznają wyposażenie apteczki pierwszej pomocy i rekomendowane środki opatrunkowe.
  7. Pierwsza pomoc pediatryczna
    • Szkolenie obejmuje techniki udzielania pomocy dzieciom i niemowlętom. Instruktorzy skupiają się na najczęściej występujących stanach nagłych u dzieci i niemowląt takie jak zadławienia, wysoka gorączka, napad drgawek, odwodnienie oraz najczęściej występujące urazy u dzieci. Po zapoznaniu ze stanami nagłymi kursanci ćwiczą na fantomach prowadzenie RKO u dzieci i niemowląt oraz użycie AED u dzieci.
  8. Pierwsza pomoc dla kierowców 
    • Kursanci zapoznają się ze specyfiką działań ratowniczych w czasie wypadków komunikacyjnych. Najważniejszym elementem jest zachowanie zasad bezpieczeństwa w wypadkach komunikacyjnych oraz kroki udzielania pomocy ofiarom wypadków. W czasie zajęć odbywa się trening ewakuacji z pojazdu i zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz poszkodowanych.

Ostatecznie program szkolenia jest dostosowywany do potrzeb danej grupy kursantów, ilości uczestników, ilości instruktorów oraz czasu trwania zajęć.

Dla kogo szkolenie – Rozszerzona pierwsza pomoc?

Szkolenie z rozszerzonej pierwszej pomocy jest skierowane do różnych grup odbiorców:

  • Osób prywatnych: które chcą poszerzyć swoje umiejętności ratownicze i być lepiej przygotowane na sytuacje awaryjne, rekomendujemy aby w zajęciach uczestniczyły osoby które już odbyły kurs elementarny lub podstawowy.
  • Pracowników firm i instytucji: którzy mają obowiązek posiadania zaawansowanej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, zwłaszcza w miejscach o wysokim ryzyku urazów.
  • Personelu medycznego i służb ratunkowych: którzy chcą zaktualizować i poszerzyć swoje umiejętności w zakresie zaawansowanej pierwszej pomocy.

Cele szkolenia Rozszerzona pierwsza pomoc

Celem szkolenia z rozszerzonej pierwszej pomocy jest dostarczenie uczestnikom zaawansowanej wiedzy i umiejętności, które pozwolą im skutecznie reagować w sytuacjach nagłych. Kurs ma na celu:

  • Podniesienie poziomu umiejętności praktycznych: Uczestnicy zdobywają zaawansowane umiejętności, które umożliwiają im skuteczniejsze działanie w przypadkach nagłych.
  • Zwiększenie świadomości i odpowiedzialności: Uczestnicy uczą się odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi, co przekłada się na ich codzienną gotowość do udzielania pomocy.
  • Przygotowanie do współpracy z profesjonalnymi służbami: Kursanci poznają zasady efektywnej współpracy z zespołami ratunkowymi, co jest istotne w skutecznym zarządzaniu akcją ratowniczą.
Nasza Oferta:
\
Dla firm i instytucji publicznych
\
Pierwsza pomoc po angielsku
\
Dla przedszkoli
\
Dla żłobków i klubów dziecięcych
\
Dla placówek oświatowych
\
Warsztaty dla dzieci
\
Dla personelu medycznego
\
Dla branży stomatologicznej
\
Dla służb mundurowych
\
Eventy i imprezy
\
Pierwsza pomoc online
\
Dla osób indywidualnych
Poznaj nasze kursy:
\
Elementarna pierwsza pomoc
\
Podstawowa pierwsza pomoc
\
Rozszerzona pierwsza pomoc
\
Pierwsza pomoc u dzieci
\
Pierwsza pomoc u niemowląt
\
Pediatryczna pierwsza pomoc
\
Kwalifikowana pierwsza pomoc
\
BLS Podstawowe Zabiegi Resuscytacyjne (kurs dla personelu medycznego)
\
ALS Zaawansowane Zabiegi Resuscytacyjne (kurs dla personelu medycznego)
\
Postępowanie z pacjentem urazowym (kurs dla personelu medycznego)
\
Zdarzenia masowe (kurs dla personelu medycznego)
\
Kurs CBRNE (kurs dla personelu medycznego)
\
Szkolenie TCCC
\
Szkolenie TECC
\
CLS Combat Life Saver
\
Reagowanie na zdarzenia terrorystyczne
\
Pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym

Polecane na blogu

Pierwsza pomoc

Zasady jej udzielania

krok po kroku

Prowadzenie RKO

U dzieci

powyżej 1 roku życia

Prowadzenie RKO

U niemowląt

Podstawowa pierwsza pomocZapszamy na szkolenia!

Floating Item