Kursy Pierwszej Pomocy dla pracowników szkół

Bezpieczeństwo w szkole to podstawa!

 

 

Pomagamy spełnić wymagania ustawowe w zakresie szkolenia pracowników szkół

Kontakt

Szkolenie z pierwszej pomocy dla szkół

Każdy pracownik szkoły niezależnie od pełnionej funkcji jest zobowiązany przejść przez szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 31 października 2018r. Obowiązkowe szkolenia z pierwszej pomocy dla nauczycieli i pracowników szkół mają za zadanie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie placówek oraz przećwiczenie podstawowych zagadnień związanych z organizacją pomocy podopiecznym w czasie zajęć szkolnych.

Tematyka szkolenia z pierwszej pomocy dla nauczycieli

Szkolenie z pierwszej pomocy dla szkół podstawowych i średnich trwa minimum 5 godzin zegarowych! – jest to nasz standard, który przyjęliśmy ze względu duży obszar tematyczny poruszany na zajęciach ujęty w dwóch modułach. Pierwszym istotnym elementem szkolenia z pierwszej pomocy w szkole są ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej u osób dorosłych, zaś drugim są zasady udzielania pierwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej u dzieci. Rozbicie szkolenia na dwa duże moduły jest spowodowane zapewnieniem bezpieczeństwa dużej ilości uczniów oraz istotnymi różnicami w postępowaniu u dzieci i osób dorosłych. Przypomnijmy, w przypadku jeśli mamy do czynienia z poszkodowanym, którego wiek znajduje się w przedziale od 1 roku życia do momentu występowania pierwszych oznak dojrzewania działamy zgodnie ze schematami pierwszej pomocy dzieciom natomiast od momentu kiedy występują pierwsze oznaki dojrzewania postępujemy jak z osobą dorosłą!

Kurs pierwszej pomocy w szkole – jaka cena?

Każdego klienta obsługujemy indywidualnie, prosimy o kontakt z naszym biurem aby uzyskać ofertę cenową. Przykładowy cennik naszych szkoleń znajduje się tutaj .

Program kursu pierwszej pomocy dla nauczycieli

Program dostosowujemy do potrzeb placówki – jeżeli mamy do czynienia ze szkołą sportową – wydłużymy zajęcia po to, aby bardziej szczegółowo omówić i przećwiczyć zasady postępowania w przypadku wystąpienia urazów kostno-stawowych. Dokonamy szybkiej analizy aktualnych wytycznych postępowania w stanach nagłych na terenie placówki, zarekomendujemy ewentualne zmiany. Poza tym każdorazowo instruktor sprawdzi apteczki pierwszej pomocy oraz w razie potrzeby uzupełni o poszczególne środki opatrunkowe.

Szkolenia pierwszej pomocy nastawione na praktykę

Zdajemy sobie sprawę, iż dzieci są aktywne, na terenie szkoły często dochodzi do chociażby niegroźnych zdarzeń, dlatego po omówieniu teorii i wykonaniu podstawowych ćwiczeń praktycznych (resuscytacja dorosłych i dzieci, obracanie z brzucha na plecy i w pozycję bezpieczną, pierwsza pomoc przy zadławieniach) wykonamy pozorowaną akcję ratowniczą (trochę krwi i krzyku :)). Nasze działania będą mieć na celu symulację działań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Właśnie działania praktyczne umożliwią przećwiczenie w praktyce kolejności działań na miejscu zdarzenia oraz zobrazowanie sobie potencjalnych zagrożeń.

W celu zamówienia szkolenia zachęcamy do kontaktu, wyjaśnimy wszystkie wątpliwości oraz prześlemy ofertę.

Nasz 2019 rok:

Zrealizowanych kursów z pierwszej pomocy

Przeszkolonych osób

Godzin nauczania pierwszej pomocy
  • Zadowolonych kursantów! 100% 100%

Najnowsze wpisy na blogu:

Zapisy na kursy pierwszej pomocy:

Kurs pierwszej pomocy Warszawa

Kurs pierwszej pomocy Katowice

Kurs pierwszej pomocy Lublin

Kurs pierwszej pomocy Kraków

Kurs pierwszej pomocy Kielce

Kurs pierwszej pomocy Łódź

Kurs pierwszej pomocy Białystok

O nas:

Prowadzimy kursy i szkolenia z pierwszej pomocy. Jesteśmy osobami które na co dzień są związane ze służbą zdrowia oraz ratownictwem (Zespoły Ratownictwa Medycznego, Oddziały Szpitalne, Straż Pożarna, Wojsko Polskie), udzielamy pomocy osobom potrzebującym, wiemy jak to robić i chcemy się podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem.

Kurs podstawowy z pierwszej pomocy

Kurs rozszerzony z pierwszej pomocy

Kurs pediatrycznej pierwszej pomocy

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy dla kierowców

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci

Event ratowniczy