Kurs z Pierwszej Pomocy dla firm

Zadbaj o bezpieczeństwo pracowników!

 

 

Na terenie zakładu pracy może dojść do różnego rodzaju zagrożeń dla życia i zdrowia. Odbycie kursu pierwszej pomocy przez pracowników umożliwi nabycie umiejętności na szybkie reagowanie w sytuacji zagrożeń.

Kontakt

Kurs pierwszej pomocy dla firm – program zajęć

Wszystkie kursy pierwszej pomocy realizowane przez Erkao są dopasowywane do miejsca, w którym będą się znajdować pracownicy podczas wykonywania obowiązków służbowych. Zwracamy szczególną uwagę na działanie zespołowe oraz odpowiednią organizację akcji ratowniczych. Istotnym punktem są również schematy komunikacji obowiązujące na terenie zakładu pracy, gdyż najlepszym sposobem na udzielenie pierwszej pomocy – jest wezwanie pomocy.

Program szkolenia jest ustalany indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu z nami, w celu personalizacji oferty dla Państwa, zawierającą dopasowany program zajęć, ramy czasowe oraz ilość potrzebnych instruktorów do zrealizowania usługi przy konkretnej liczbie kursantów. Indywidualne podejście jest niezbędne w celu zapewnienia wysokiej jakości usługi. Plany szkoleń będą się także różnić w zależności od rodzaju wykonywanej przez Państwa pracy. Szkolenia dla pracowników hoteli będą różnić się od czynności omawianych w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją mebli, a zupełnie inne dla pracowników przedszkoli czy żłobków.

Dodatkowe korzyści ze szkoleń pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy dla pracowników może być doskonałym sposobem na zorganizowanie eventów pracowniczych gdzie poprzez współpracę podczas pozorowanych działań ratowniczych, zwiększają wobec siebie wzajemne zaufanie oraz ćwiczą postępowanie w sytuacjach nagłych, które wiążą się z ogromnym stresem.

Dużą uwagę na etapie ustalania szczegółów szkolenia przywiązujemy do tego, aby realizowane zajęcia spełniały takie cele jak:

 • Nabywanie wiedzy i umiejętności z udzielania pierwszej pomocy na terenie przedsiębiorstwa
 • Budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy
 • Trening podejmowania szybkich i kluczowych decyzji
 • Rozwijanie umiejętności interpersonalnych
 • Możliwość ćwiczeń w grupie i dodatkowej integracji
 • Budowanie wzajemnego zaufania

Jakość jest najważniejsza

Pracujemy w małych grupach, zapewniając tym uczestnikom kursu pierwszej pomocy w firmie jak największą ilość praktyki. W organizowanych przez Erkao kursach pierwszej pomocy dla firm, staramy się aby 70% czasu zostało poświęcone na ćwiczenia, symulacje oraz praktyczne scenariusze związane z pozorowanymi niebezpiecznymi sytuacjami które mogą wystąpić na terenie firmy. 

Aby realizować nasze założenia dbamy o profesjonalne zaplecze. Do dyspozycji uczestników kursu pierwszej pomocy w firmie oddajemy zaawansowany sprzęt szkoleniowy aby jak najdokładniej odwzorować niebezpieczne sytuacje z którymi przyjdzie się zmierzyć. Stosowane przez nas fantomy służące do nauki RKO umożliwiają stałe monitorowanie działań za pośrednictwem aplikacji mobilnych, dzięki czemu zarówno kursant jak i instruktor są w stanie na bieżąco monitorować postępy w ćwiczeniach praktycznych oraz wyłapywać i korygować ewentualne błędy.

Jednym z najważniejszych elementów związanych z udzielaniem pierwszej pomocy jest znajomość i umiejętność praktycznego zastosowania AED – dlatego tez dbamy o to aby uczestnicy kursu pierwszej pomocy w firmie ćwiczyli na urządzeniach treningowych które w jak największym stopniu są zbliżone w swoim wyglądzie i działaniu do urządzeń terapeutycznych. 

Aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas kursu pierwszej pomocy w firmie oddajemy do dyspozycji uczestników na czas zajęć w pełni wyposażone apteczki pierwszej pomocy wraz z zapasem środków opatrunkowych. Dbamy o to aby pracować na środkach opatrunkowych oraz wyposażeniu które będzie zbliżone do tego które znajduje się na terenie firmy w której prowadzimy kurs pierwszej pomocy. 

Każdy uczestnik kursu pierwszej pomocy w firmie otrzyma od nas:

 • Zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy 
 • Mini apteczkę pierwszej pomocy w formie breloczka (maseczka do sztucznego oddychania i rękawiczki)
 • Materiały dodatkowe do kursu pierwszej pomocy w firmie
 • Dostęp do strefy klienta z materiałami w formie online 
 • Bezpłatny dostęp do strefy e-learning (już wkrótce!)

Kurs z pierwszej pomocy dla firm – cena

Cena kursu pierwszej pomocy realizowanego dla firmy bądź instytucji publicznej jest uzależniona od wielu czynników. Główną składową ostatecznej wyceny jest liczba osób uczestniczących w szkoleniu, od której uzależniona jest liczba zaangażowanych instruktorów dających konieczne wsparcie w części praktycznej zajęć. Zwracając się do nas z prośbą o ofertę szkolenia otrzymają Państwo szczegółową i indywidualną wycenę z podziałem na poszczególne składowe ostatecznej wyceny szkolenia.