fbpx

Warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży

Organizujemy i prowadzimy spotkania dla dzieci z Ratownikiem Medycznym bądź Strażakiem który opowie o tym jak należy się zachować w trakcie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Zwracamy szczególną uwagę na fakt wieku osób które uczestniczą w szkoleniu dlatego też:

– Wśród najmłodszych poniżej 6 roku życia rozmawiamy o tym kim jest Ratownik Medyczny i jakie są jego zadania, omawiamy zasady zachowania bezpieczeństwa własnego, zapoznajemy dzieciaki z objawami utraty przytomności oraz braku oddechu, uczymy się numerów alarmowych, rozmawiamy o tym kiedy należy wzywać pogotowie i jak rozmawiać z dyspozytorem. Po pogadance instruktor przechodzi do pokazu pierwszej pomocy w trakcie którego krok po kroku pokazuje i omawia czynności związane z prowadzeniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej po czym zachęca dzieciaki aby same spróbowały jak się prowadzi uciski klatki piersiowej. Po tym jak już zaobserwujemy znudzenie u dzieci ciągle trwającymi uciskami przechodzimy do części „opatrunkowej” rozmawiamy i tłumaczymy dzieciom jak należy zakładać opatrunek na miejsce zranienia oraz ćwiczymy w praktyce te czynności na misiach 🙂 Na sam koniec po etapie „opatrunkowym” przechodzimy do części związanej z obracaniem drugiej osoby w pozycję boczną bezpieczną oraz robimy „Hałas” czyli przykrywamy poszkodowanego Folią NRC. Na sam koniec zajęć robimy powtórzenie najważniejszych zasad udzielania pierwszej pomocy 🙂

– Wśród dzieci w wieku szkolnym prowadzimy zajęcia w podobny sposób jak u najmłodszych, z tą różnicą, że wszystkie podstawowe zagadnienia są bardziej rozwijane przez instruktorów oraz wydłużamy czas trwania części praktycznej.

 

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie !

+48 696 182 017
kontakt@erkao.pl

ul. Ku Rzece 5A

Warszawa

 

Wyślij wiadomość

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wykonania usługi, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą przed zawarciem umowy oraz jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Administratorem danych osobowych jest Erkao Adrian Gluza, z siedzibą w Warszawie przy ul. Ku Rzece 5a, numer NIP: 5242607470. Nasza polityka prywatności. Możesz skontaktować się z administratorem danych osobowych drogą mailową adrian.gluza@erkao.pl lub telefoniczną tel. +48 696182017.