Pierwsza pomoc dla dzieci

Nawet dziecko może skutecznie udzielić pierwszej pomocy!

 

 

Prowadzimy warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci w przedszkolach i szkołach

Kontakt

Warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży

Organizujemy i prowadzimy spotkania dla dzieci z Ratownikiem Medycznym bądź Strażakiem, który opowie o tym jak należy się zachować w trakcie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Program zajęć dostosowany jest do wieku uczestników:

– W grupie poniżej 6 roku życia rozmawiamy o tym kim jest Ratownik Medyczny i jakie są jego zadania. Omawiamy zasady zachowania bezpieczeństwa własnego, zapoznajemy dzieci z objawami utraty przytomności oraz braku oddechu, uczymy się numerów alarmowych, rozmawiamy o tym kiedy należy wzywać pogotowie i jak rozmawiać z dyspozytorem.

Po pogadance instruktor przechodzi do pokazu pierwszej pomocy w trakcie, którego krok po kroku pokazuje i omawia czynności związane z prowadzeniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie zachęca dzieci, aby same spróbowały jak się prowadzi uciski klatki piersiowej. Po tym jak już zaobserwujemy znudzenie u dzieci ciągle trwającymi uciskami przechodzimy do części „opatrunkowej” rozmawiamy i tłumaczymy dzieciom jak należy zakładać opatrunek na miejsce zranienia oraz ćwiczymy w praktyce te czynności na misiach 🙂 Na sam koniec po etapie „opatrunkowym” przechodzimy do części związanej z obracaniem drugiej osoby w pozycję boczną bezpieczną oraz robimy „Hałas” czyli przykrywamy poszkodowanego Folią NRC. Na sam koniec zajęć robimy powtórzenie najważniejszych zasad udzielania pierwszej pomocy.

– Wśród dzieci w wieku szkolnym prowadzimy zajęcia w podobny sposób jak u najmłodszych, z tą różnicą, że wszystkie podstawowe zagadnienia są bardziej rozwijane przez instruktorów oraz wydłużamy czas trwania części praktycznej.

 

Nasz 2019 rok:

Zrealizowanych kursów z pierwszej pomocy

Przeszkolonych osób

Godzin nauczania pierwszej pomocy
  • Zadowolonych kursantów! 100% 100%

Najnowsze wpisy na blogu:

Zapisy na kursy pierwszej pomocy:

Kurs pierwszej pomocy Warszawa

Kurs pierwszej pomocy Katowice

Kurs pierwszej pomocy Lublin

Kurs pierwszej pomocy Kraków

Kurs pierwszej pomocy Kielce

Kurs pierwszej pomocy Łódź

Kurs pierwszej pomocy Białystok

O nas:

Prowadzimy kursy i szkolenia z pierwszej pomocy. Jesteśmy osobami które na co dzień są związane ze służbą zdrowia oraz ratownictwem (Zespoły Ratownictwa Medycznego, Oddziały Szpitalne, Straż Pożarna, Wojsko Polskie), udzielamy pomocy osobom potrzebującym, wiemy jak to robić i chcemy się podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem.

Kurs podstawowy z pierwszej pomocy

Kurs rozszerzony z pierwszej pomocy

Kurs pediatrycznej pierwszej pomocy

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy dla kierowców

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci

Event ratowniczy