Misja i cel działania Erkao

„nie przyjaciel ten kto współczuje, a ten kto pomaga”
Kontakt

Słowa Thomasa Mullera są naszą dewizą. Uczymy pomagać, uczymy ratować życie.

Jaka jest nasza misja?

Erkao jest firmą, której celem jest opracowywanie oraz wdrażanie w życie w Polsce najnowocześniejszych osiągnięć oraz wytycznych z zakresu medycyny ratunkowej. Wdrożenia następują poprzez prowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy oraz prowadzenie szeroko pojętej działalności edukacyjnej poprzez stałe działania mające na celu:

  • zwiększenie świadomości społeczeństwa o potrzebie udzielania pierwszej pomocy
  • prowadzenie działań i programów edukacyjnych popularyzujących pierwszą pomoc
  • zwiększanie świadomości dot. Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych
  • prowadzenie doradztwa dot. bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysowego dla podmiotów komercyjnych oraz instytucji publicznych

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę szkoleń skierowanych dla firm i instytucji publicznych oraz dla osób prywatnych.

Dlaczego to robimy?

Zespół Erkao tworzą praktycy na co dzień pełniący służbę/dyżury w służbach ratowniczych. Z doświadczenia wiemy jak ważne jest, aby świadkowie zdarzenia udzielali pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, dlatego też podjęliśmy się zadania prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy.

W jaki sposób to robimy?

Prowadząc porządne kursy i szkolenia z pierwszej pomocy. Nie realizujemy zajęć trwających godzinkę/dwie, nie wysyłamy jednego instruktora na 20 słuchaczy, dopasowujemy ilość sprzętu do ilości kursantów, pilnujemy liczby max 8 słuchaczy na jednego instruktora, dzielimy się materiałami dodatkowymi/prezentacjami – naszym celem jest nauczenie drugiej osoby ratowania życia, tutaj nie ma miejsca na półśrodki!